Prevence


img_2875.jpg

Vstupní prohlídky zvířat

U každého nového pacienta je provedeno důkladné klinické vyšetření a pacientovi založíme elektronickou zdravotní kartu, do které je proveden záznam při každé další návštěvě.

dsc_2745.jpg

Odčervení

Pravidelné odčervování hraje důležitou roli v životě zvířete. Rizikové jsou i nejmladší věkové skupiny, kdy štěňata po prvním sání mateřského mléka od neodčervené feny jsou schopna se nakazit vnitřními parazity, jako jsou škrkavky a tasemnice.

dsc_2734.jpg

Čipování zvířat a vystavování pasů

Provádíme značení zvířat aplikací mikročipu. Tento je zaveden podkožně a zvíře je tak možné jednoduše identifikovat. Na přání majitele můžeme vystavit tzv. europas zvířete, který je nezbytný pro přeshraniční cestování v rámci zemí EU. Následně provádíme registraci Europasu zvířete v registru KVL. 

05_veterina_29.jpg

Vyšetření krve

Pro přesnější a rychlejší diagnostiku jsme rozšířili vybavení naší ordinace o 2 analyzátory krve - biochemický analyzátor FUJI a hematologický analyzátor EXIGO. Díky těmto analyzátorům jsme schopni mít kompletní vyšetření krve pacienta do 15ti minut po odebrání vzorku přímo v naší ordinaci.

img_3377.jpg

Antiparazitální přípravky

Pro ochranu Vašich zvířátek, ale i samotných majitelů a jejich rodin, je nezbytné pravidelně používat antiparazitální přípravky jak proti endoparazitům, tak také ektoparazitům. 

veterina_35-1-1.jpg

Zubní plak a zubní kámen

Příčiny Zubní plak je prokazatelně nejvýznamnějším faktorem vzniku zubního kazu a zánětu dásní. Je to měkká nažloutlá do jisté míry neviditelná vrstva, která se tvoří na zubech. Zubní plak tvoří mikroorganismy, kterých se vyskytuje v ...

dkk.png

RTG vyšetření DKK a DLK

DKK neboli dysplazie kyčelních kloubů je vývojové onemocnění pohybového aparátu. DLK je stejně jako DKK vývojové onemocnění loketního kloubu.