Odčervení

Pravidelné odčervování hraje důležitou roli v životě zvířete. Rizikové jsou i nejmladší věkové skupiny, kdy štěňata po prvním sání mateřského mléka od neodčervené feny jsou schopna se nakazit vnitřními parazity, jako jsou škrkavky a tasemnice.

Proto by měl být kladen velký důraz na pravidelné odčervování, v případě štěňat do 3 měsíců stáří každých 14 dní.

U štěňat starších (3 – 6 měsíců ) by se mělo preventivně odčervovat 1x měsíčně. U jedinců nad 6 měsíců poté 3-4 x do roka po celý život. Odčervení nemá dlouhodobý účinek, je účinné pouze ve chvíli, kdy se podá. Po vyloučení z těla je zvíře schopné se opětovně nakazit. Proto se volí schéma preventivního odčervování, aby se nestalo, že dojde k masivnímu přemnožení parazitů v trávicím traktu. Navíc zvířata začervená jsou zdrojem infekce pro své okolí. Rizikový faktor je i přítomnost blech. Blechy přenášejí určité druhy tasemnic a k nakažení dojde při skousnutí blechy v místě svědění. Masivní infekce parazitů může v konečné fázi způsobit neprůchodnost střev a vést až k úhynu. Proto je důležité chránit zdraví svých domácích mazlíčků a pravidelně odčervovat.

Veškeré odčervovací přípravky jsou dostupné v naší ordinaci. V případě zájmu navštivte naši ordinaci a po individuální konzultaci Vám doporučíme vhodný přípravek s ohledem na plemeno, zdravotní stav a věk Vašeho psa nebo kočky.